úterý 9. října 2012

Denní režim - životní styl

Hey bro's!
Jak jsem slíbil, odkryji zde trochu své soukromí a napíšu můj "denní režim". Bude to hodně zobecněné, co kdy trénuji a jak, co kdy jím a proč vysvětlím zase jinde. Jde o to, abyste si udělali představu, jak takový den vypadá. Samozřejmě se to odvíjí od toho, kdy chodívám cvičit, což bývá buď dopoledne, nebo "rané" odpoledne. Vypíšu tu pár důležitých faktorů, pár základních poznatků, všechno v bodech, ať to není zase nějaký román.
Spánek : minimálně 8 h denně, regenerace je velmi důležitý prvek a podcenit ho se nevyplácí
Jídlo : 6-7 jídel denně (2-2,5h rozestupy), žádné uždibování přes den. Jak jíte správně, nemáte hlad
Fitko : Vzhledem k tréninku one day - one part, fitko cca 45-55 min + ABS

Tři nejdůležitější faktory. Spánek, jídlo, cvičení. Musíte si udělat jasno. Když tyto tři věci spojíte a budete je dodržovat, není možné, abyste nedosáhli nějakých výsledků. Tak trochu hůře už tyto faktory fungují odděleně. Cvičit bez nedostatečného spánku, nebo bez správného jídelníčku, už tolik efektivní není. Nemluvím zde teď o žádné striktní dietě, ale o normálním, vyváženém jídelníčku. To samé platí u tréninku. Jak budete po fitku chodit od stroje ke stroji, bude to fungovat špatně a vy nejspíš odejdete s bolestmi zas a budete se mračit na obsluhu. Takže abych to shrnul - když už se do toho dáte, dejte se do toho se vším všudy. Dělat něco jen tak napůl je neefektivní. Na internetu jsou tisíce návodů a některé dokonce správné, jak sestavit trénink nebo jídelníček. Ale já vám to ulehčím, nemusíte hledat. Už brzo to najdete tady.
Po nějaké době, až si na takový režim zvyknete, vám ani nepřijde zvláštní. Pojmete ho za svůj a o to jde. Pak už to nebude žádný denní režim (i když tu o něm teď tak píšu) ale stane se z toho životní styl.
A v žádném případě se toho nebojte. Opravdu to zvládne každý. Chce to jen si věřit, mít ambice a vědět, co chci.

Nevypadá to zas tak složitě, ne? Protože na tom nic složitého není. Tak si to vyzkoušej! Jez pravidelně, cvič efektivně a pořádně odpočívej. Vím že to zní jak nějaké přitroublé motto, ale je to pravda.
Tak se mějte a makejte!
David.

Žádné komentáře:

Okomentovat