neděle 14. října 2012

Já a fitko

Hey bro's.
Určitě jste taky měli to dilema. Pokud bydlíte ve městě, kde je více než jedno fitness centrum, tak máte možnost výběru. Ovšem ne každé fitko vám nabídne stejné služby a ceny. Já navštěvuji dvě fitka, jedno tady ve Valašském Meziříčí a jedno v Ostravě. Obě mi maximálně vyhovují a mají tam všechno, co potřebuji. Snad jsem se ani nesetkal s něčím, co bych tam chtěl dělat a neměl k tomu stroj nebo nářadí. Prostě spokojenost.
Pár takových bodů, co by fitko mohlo splňovat.
Funkčnost. Stroje nemusí být nejnovějších modelů (cvičí se pořád stejně) a činky určitě nemusí mít nový lak (váží pořád stejně). Ale jak je na polovině strojů cedulka mimo provoz, tak to prostě není ono. Majitel by měl závady řešit hned a jen to pak otravuje, když musíte měnit trénink kvůli nefunkčnímu stroji, nebo se bojíte, že na vás závaží kvůli uvolněným šroubům spadne.
Prostor. Když chcete dřepovat, nebo dělat výpady, nespokojíte se s malým prostorem. Ani není příjemné, když se na vás lepí kolega od vedle a prská na vás svou DNA při překonávání svého rekordu. Vzdušný prostor je aspoň pro mě určitě příjemnější, nehledě na to, že se po každé sérii rád trochu projdu.
Vybavení. Samozřejmostí jsou činky. Nemusí být po kilech, ale aspoň do těch 40 kg bych je tam rád viděl. Stojany na bench a dřepy jsou samozřejmostí a pak čím více užitečných strojů, tím lépe. Ne kvůli tomu, že byste je v jednom tréninku všechny obíhaly, ale můžete si udělat pestřejší trénink. A to u rýsování není na škodu.
Atmosféra. Ve fitku se musí makat. Žádné postávání u televize, ani vykecávání u baru k tomu nepatří. Co už je opravdu extrém, je jedno ostravské fitko, kde si v přestávce mezi sériemi můžete skočit na facebook a internet.
Obsluha. Vždycky je lepší, když se na vás někdo usmívá a je příjemný. Sám ve fitku obsluhu dělám, takže vím, o čem mluvím. Rozhodně po těch slečnách nepožaduji, aby znaly stavbu těla a sestavovaly tréninky na kolenou, ale aspoň základní přehled by tady být měl. Když vidím někoho, když něco dělá špatně, taky mu to řeknu a nenechám ho ničit si tělo.
Nabídka. Je fajn, že když si zapomenete vodu, můžete si ji ve fitku koupit, nebo si dát nějaký ionťák. Když je k tomu v nabídce ještě nějaké BCAA, amina, proteiny, hned to vypadá lépe. Ne, že bych si něco takového kupoval, ale když někdo necvičí tak často a nemá potřebu mít doma železné zásoby, určitě se mu to hodí.

No, tak to by bylo k tomu, jak to vidím já. Každý má jiný názor a rozhodně se to může lišit. A když jsou tyhle body aspoň z větší části splněny, hned se cvičí lépe. Samozřejmě se mi myšlenka underground gymu vůbec neprotiví, ale to už je něco jiného.
Mějte se a makejte!
David.

2 komentáře:

  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

    OdpovědětVymazat
  2. sakra, nechtiac som to vymazala :))...100% súhlasím so všetkým, ja som tiež pred 3 týždňami menila fitko práve kvôli vybaveniu...no, kto chce trošku lepšie vybavenie, musí si priplatiť...ale zas je pravda, že v tých lepších fitkách už nenarazím na 14-15ročných chlapcov, ktorí zdvíhajú také váhy, pri ktorých sa krčia v nenormálnych polohách - čiže o nejakej technike nemôže byť ani reč, pričom bicepsy majú tenšie ako ja a reči typu "Jó, teď jsem v objemofke, ale od Novýho roku to vysekám, vole..." ...no ako babky na trhu :)))

    OdpovědětVymazat