pondělí 8. října 2012

Motivace

Hey!
Dnešní téma nebude o ničem jiném než o motivaci. Ať už jde o cvičení, jídlo, nebo celkovou změnu životního stylu, vždycky se hodí se něčím/někým motivovat. Neříkám tím, že to Tvou cestu ulehčí nebo zrychlí, ale mělo by Ti to trochu pomoct se držet cíle a neupustit.
Motivovat se není slabost. Naopak, je to síla. Síla, která Ti pomáhá se přiblížit k něčemu, čeho chceš dosáhnout. Funguje to tak všude, ale já se omezím na cvičení a jídlo, protože to s tím souvisí. Určit si nějaký cíl, zvolit si cestu, kterou se budeš chtít ubírat a pak se do toho dát. A nepovolit. Ani pod tlakem okolí, blízkých, nebo kamarádů. Každý s tím souhlasit nebude, to Ti říkám rovnou. Budeš okolo sebe slýchat narážky na to jak ses změnil, ať už doma, nebo jinde.
Ale co? Však Ty jsi ten, kdo chce něco změnit. Chceš změnit sebe! A v tom Ti nikdo pomáhat nemusí a nebude. Musíš sám vědět, čeho jsi schopný a naučit se tu hranici překročit. Buď si jistý, neměj obavy z toho, co přijde. Užívej si to, co je. Každá kapka potu, každá oddřená minuta, všechno Tě posunuje blíž! S každým novým dnem a odjetým tréninkem se přibližuješ.
Co je moje motivace? Moje motivace je hlavně touha po změně. Vždycky jsem chtěl být v něčem lepší, než jen průměr. To mě posunuje každý den za mé dosavadní hranice. Když jdu do fitka - neberu jako povinnost, ale jako možnost. Když jím podle svého jídelníčku, zdravě a výživně - neberu to jako nutnost, ale jako volbu. Všechno je to totiž jen na Tobě. K Tvým cílům se musíš dostat sám, nespoléhat se na ostatní. Ber to jako výzvu. A věř, že to stojí za to. Když tu výzvu budeš schopný přijmout a porvat se s ní, vyjdeš jako vítěz.

Chtěl bych ještě něco napsat o člověku, ke kterému vzhlížím asi nejvíce, co se týče cvičení. Frank Zane. Pro mě mistr estetik, s dokonalým tělem. Dokázal, že kulturistika není jen o velkých svalech a o tom, co tělo vydrží z hlediska chemie. Kdybych se mu aspoň z 1% přiblížil, stálo by to za to!

Tímhle vším nechci poučovat. Chci jen, aby sis uvědomil, že i v Tobě to je. Ať už jsi kdokoliv, máš na to se změnit. Je to Tvůj život, tak se seber a začni něco dělat. Nenech nikoho, aby Ti někdy řekl, že jsi svůj život neprožil, ale jen přežil!

Žádné komentáře:

Okomentovat