pondělí 15. října 2012

První várka receptů

Hey bro's!
Mám tu pro vás první várku receptů. No, ani ne tak receptů jako spíš ukázek toho, co si doma vyrábím. Nejsou to nijak složité jídla, ale jsou rychlé, chutné a výživné.
1. Tvaroh mix (dopolední svačina, večeře)
Jedna z mých oblíbených. Vezměte měkký tvaroh (250g), k tomu 2x ochucený tvaroh milko a smíchejte. Jsou z toho 2 pěkné porce a když si k tomu opečete v tousteru ještě pšeničný toustový chléb tak je to velmi chutná a na bílkoviny i sacharidy bohatá svačina.
2. Přesnídávka s vločkami (dopolední svačina)
Vezměte obyčejnou přesnídávku a nasypte si do ní ovesné vločky. Vůbec jimi nemusíte šetřit a za pár vteřin máte hotovo.
3.Těstoviny s tvarohem (po tréninku)
Těstoviny - nejlépe nějaké kvalitní, bezvaječné. Tvaroh už zmíněný ochucený milko. Posypat hroznovým cukrem na závěr. Teplé, chutné a po tréninku na doplnění sachrů skvělé jídlo.
4. Špagety s kuřecím masem, sýrem a kečupem (po tréninku)
Tohle je asi jediný případ, kdy si dopřeju kečup - modrý Heinz. Uvaříte špagety, posypete 20% eidamem, k  tomu naložené kuřecí maso (viz níže)  a máte vystaráno. Sacharidy + bílkoviny!
5. Naložené kuřecí prsa + zelenina (oběd)
Kuřecí maso (prsa) nakládám do grilovacího koření, pepře a vegety. To je vše. Žádná sůl (už tak je obsažená v grilovacím koření) + zakápnout olivovým olejem. Když to pak jde na pánev, nemusíte už žádný olej přidávat. Někdy do toho přidám bílek, nebo sladkou papriku. Možností je snad nekonečno. K tomu pořádná porce zeleniny a oběd je na světě.
6. Tuňáková pomazánka (2. svačina, večeře)
Drcený tuňák (ve vlastní šťávě) + nakrájená cibule. Není to žádná sláva, ale chuťově lepší, než samotný tuňák.
7. Tvarohová pomazánka (2. svačina, večeře)
Odtučněný tvaroh, do něj nakrájet kousky papriky, cibule, ředkviček a sypnout trochou pepře a červené papriky.

Tak to by byla první várka. Jídla jsou chutné, výživné a pro nás studenty je tu ještě jeden důležitý aspekt - kromě toho masa, se vlezete do celkem pěkných finančních částek. Když se naučíte nakupovat správě, tak máte vystaráno. Zdravě se nemusí rovnat draze. Mějte se a makejte!
David.

Žádné komentáře:

Okomentovat