pondělí 26. listopadu 2012

Břicho, břicho, břicho...

Ahoj!
Určitě každý z vás přemýšlel o tom, že na sobě zapracuje a na břiše si vytvoří "pekáč buchet". Hodně lidí ale neví, že k tomu musí dopracovat úplně jinak, než původně zamýšlejí.


1. Břicho je k ničemu, jak nemáš i zbytek
Dřív, než se rozhodnete dělat milióny sklapovaček denně, zamyslete se nad tím, jak to bude vypadat, když budete mít břišní svaly a zbytek těla se bude schovávat. Víte jak? Blbě! Takže dřív než se pustíte do nějakého vytváření, zapracujte na celém těle. Žádné extrémy, ale ať to jako celek pak vytvoří dobrý dojem!

2. Čím víc - tím líp? 
Blbost. Enormním počtem opakování a nekonečnými sériemi si taky nepomůžete. Tady jde o dynamiku, provedení a rozmanitost. Takže zapomeňte na 3-hodinové cvičení břicha denně - 10 minut stačí nad hlavu!!
Ale pořádných 10 minut, žádné ulejvání!

3. Buchty pod sádlem nejsou vidět
Snažíš se, tvaruješ břicho co to dá, ale pořád nevidíš výsledek, protože se ti tam drží i pár centimetrů sádla? Jasně, i když ho tam máš, je dobré si břicho zacvičit. Protože to svalstvo se tam tvoří. Pak to chce jen nasadit správnou dietu a máš vyhráno.

4. Břicho se tvaruje hlavně v kuchyni
Můžeš se ve fitku trápit jak chceš, ale když si potom dám nějaký burger, nebo to spláchneš colou, bude ti to stejně k ničemu. Tuk se na břiše ukládá hrozně rád, takže si dej pozor kdy a co jíš.

5. Moje cesta
Na závěr k tomu, jak to je u mě. Mne k tvarování břicha pomáhají ABS rutiny, co mám ve videích. Jediné, co na nich měním je pořadí cviků. Jinak zůstává všechno stejné a výsledky jsou vidět. Nemám proto důvod tento způsob cvičení břicha měnit. Na konci tréninku vám to zabere 10 minut (a to přeháním) a máte hotovo. Momentálně se ještě zaměřuji na spodní a boční ABS, ale nemám kam spěchat, u břicha se musíte obrnit trpělivostí.
Mějte se a makejte!
David.


4 komentáře:

  1. Naprosto přesně a výstižně řečeno :)

    OdpovědětVymazat
  2. někde jsem vyčetla, že břišní svalstvo je nejpomaleji se "formující" svalstvo v těle... zatím co nohy, můžeš mít svalnatější třeba po 14 dnech, tak na břichi potřebuješ minimálně 6 týdnů, aby se vůbec nějak jakože "rozhodlo" spolupracovat a následně dalších 6 měsíců, aby se pořádně vytvarovalo a tak nějak by to aj odpovídalo... když si vzpomenu, kolik mi to dalo kdysi práce... no, tak jedeme na novo no...

    OdpovědětVymazat