pondělí 11. března 2013

11. 3. 2013 - první bazény a veganburgry

Ahoj všichni!

Dneska tu mám klasický příspěvek do mého fit blogu, protože se toho dělo více. Tělo má v pondělí po volné neděli hodně síly, takže jsem ho nešetřil. A jak to dopadlo?

Plavání
Bazén! V Ostravě Porubě je krytý bazén Sareza. Nejlepší na něm je, že otevírací doba je už od šesti ráno. Navíc je to levnější - prostě a jednoduše, dva v jednom. Jít na tři hodiny za 50,- je přece jen slušná cena. Jel jsem tam hned na šest, ať si zaplavu. Přece jen je nejvyšší čas začít trénovat na talentové zkoušky. Ať těch 100 metrů kraulem mám za co nejlepší čas. Věkový průměr plavců byl cca kolem 50-60 let, takže můžu s jistotou říci, že v Ostravě jsou aktivní lidé i v pokročilém věku.
To, co přišlo po tom, už tak slavné nebylo. Umím plavat, dobře! Ale nikdy jsem neplaval na čas, že by o něco šlo. Mám co zlepšovat, hlavně dýchání. Když jsem se soustředil na techniku, dýchání bylo slabší. Když bylo v pořádku dýchání, zapomínal jsem na techniku. No, už vím, jak se cítí nováčci ve fitku, když jim tluču do hlavy, jak je důležité dýchat i provádět techniku správných způsobem.  Ale to půjde, plánuji třikrát týdně chodit plavat a to by nebylo, abych se nezlepšil, že jo?

Fitko
Klasika. Dnešní pondělní full-body mi sedl, za hodinku jsem měl odcvičeno - i když mě trochu bolelo tělo z toho ranního čvachtání. A hlavně, konečně jsem dnes přestal cítit nohy. Od pátku o sobě dávaly pořádně vědět, ani se jim nedivím, protože dostaly pořádně zabrat. A dnešní rychlo fotka, jen biceps.


Zítra je v plánu dynamický trénink, nohy si zase zažijí peklo. Ale je třeba, když chci být rychlík.

Jídlo
Poslední dva dny se zase živím kokosovou buchtou. Dokonce jsem vám ji i vyfotil. Poznatek - není to žádný fitness recept, ani se radši neptám, kolik je v tom cukru a podobně. Nahoře je to zaleté čokoládovou polevou a kokosem. A je to strašně, strašně dobré!! Šikovná přítelkyně, divím se, že ji to ještě baví. Vždycky se totiž po té kokosové dobrotě jen zapráší. Jinak nemám odvahu si ji dát jindy než před, nebo po fitku.


A druhá zajímavost - právě jsem to dožvýkal. Říkám tomu veganburgry a byly hotové asi za 3 minuty. Prostě parádní svačinka - kaiserky s osmaženou a okořeněnou cuketou.


Doplňky
Ještě jsem chtěl napsat, co momentálně "zobu". Žádný protein, ani něco takového už dlouho nemám a po pravdě - vůbec mi to nechybí. Co ale považuji za důležité a nezapomínám každé dopoledne brát jsou tyto tři věci. Rybí tuk, koloidní minerály a hořčík s vápníkem.


Co vy, berete něco takového? A jak se vůbec při pondělku máte? Snad dobře, i když to počasí venku nám pořád nějak nepřeje. Mějte se parádně,
David

14 komentářů:

 1. ty veganburgery bych si dala! a plavčo je super :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím! Sice to bylo poprvé náročnější, ale i tak! :))

   Vymazat
 2. ty Vegan burgery vypadaj docela brutálně... Už se těším, až bude na zahradě zase plno tady těch srandiček!!!! Musím si zase zasadit Lilky...!!!

  Na plavání se taky těším, jenom není kdy začít.. Dobře, začít by bylo kdy, ale problém jsou peníze, kterých teď momentálně není na zbyt :-(.

  Já dneska po dlouhé době použila L-carnitin a jsem k.o. xD Jinak dozobávám nějaký probiotika, co jsem dostala k antibiotikům, přesněji se jmenujou Nutrolin-B.

  Taky jsem si dala dneska do těla. Pekelně a jsem jakoby nabitá novou energií, proto se jdu hned ponořit do AP :-)

  měj se krásně ;-) (ps.: přítelkyni to baví právě proto, že vidí, že ti to chutná ;-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je dobře, že máš energii. Četl jsem u Tebe nějaké pesimistické zprávy a vůbec se mi to nelíbilo! Takže pěkně zpátky do pohody a jedem!! :))

   Vymazat
 3. Plavání miluju, chodím plavat v těch odpočinkových dnech :) Náš bazén sice není drahý, ale je hrozně maličký, musím ho přeplavat 40x abych uplavala kilometr :D
  Jsem si říkala co to je ta kokosová buchta že ji máš furt v jídelníčcích :D hlavně že chutná :) Poznal jsi nějakou změnu s těma doplňkama?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uplavala kilometr? Uf, mně stačilo po 200m. :D Jsi dobrá! :)
   Jinak ty doplňky... Myslím, že zrovna koloidní minerály nejsou doplněk, který bych poznal v řádu dní, nebo dokonce i měsíců. Na to si počkám déle. Je to spíše prevence. A rybí tuk se zinkem a hořčíkem si nemohu vynachválit! :) Určitě doporučuji. :)

   Vymazat
 4. Tak plavání ti závidím, ta cena je krásná! ;ú Doufám, že to zlepšíš! :))
  Ono celkově přítelkyně ty svoje rozmazlují, také to tak praktikuju. A je fájn, když pečení či vaření má odezvu a chutná, to se pak kuchtí jedna báseň! :))

  Můžu se zeptat, bereš nějaké přípravky třeba na klouby, nemáš nějakej, kterej by jsi mohl doporučit? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vůbec mi to rozmazlování nevadí, hehe :)) :D
   Jinak přípravky na klouby jsem nikdy nebral - možná je to i špatně, kvůli prevenci. Ale nějak tomu prostě nemůžu uvěřit, že se ta látka dostane přesně tam, kam má. :/ Potřebuji od někoho pošťouchnout. :D :)

   Vymazat
  2. Mě by asi rozmazlování taky nevadilo! :D
   To je škoda, dos ta ně trpím a hodně lidí mi doporučuje hodně druhů prášků! :D nA každý se právě něco najde a já nechci vyhazovat peníze, holt se budu muset poradit se soecialistou! :D
   Ale děkuju! :)

   Vymazat
 5. ty veganburgery vypadají fakt výborně! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jsou úplně hrozně jednoduché. Jen dvě věci, trocha koření a pár minut času. Určitě je budu dělat častěji. :D :)

   Vymazat
 6. To sis slušně máknul při pondělku! Taky jsem se dneska neflákala. Po týdnu jsem byla ve fitku a po delší době jse si dala jenom samostatně nohy. No už se začínají trochu ozývat! Ale ten pocit je prostě nejlepší :)

  Buchta je určitě skvělá, přítelkyně určitě ví, že láska prochází žaludkem. Taky mě baví péct pro ostatní když vím, že jim to chutná :) A veganburgery vypadají taky skvěle! Cuketu má taky zrovna doma a ogrilovaná je nejlepší :)

  OdpovědětVymazat
 7. Ten rybí tuk jsem taky začala nedávno brát, tak uvidíme, jaký to bude mít důsledky, třeba nám nenarostou ploutve :D Ikdyž, tobě by se to teď hodilo na to plavání ;D Já teda plavání moc nemusím, jenom v létě. Nemám ráda, když plavu v krytým bazénu a někdo proti mně pošle vlnu a mě to nateče do nosu :DD K fotce není co dodávat, prostě dokonalý bicák ;))

  OdpovědětVymazat
 8. To jsi toho hodně zvládl za pondělí :) A obdivuju, že jsi schopen tak brzy vstát :) Já se teď snažím mít pravidelný režim a vstávat tak kolem 8, maximálně do 9 - ale posunout se na ještě dřívější vstávání se mi zatím nedaří.
  Rybí tuk - to bych taky mohla pořídit :) Já teď z doplňků užívám Mobilin (na klouby), Probio-fix imun (ale nepravidelně, zapomínám na něj) a teď pár dnů Lepicol Plus (ten mám už dlouho a je už prošlý, tak jsem ho chtěla ještě spotřebovat :)

  OdpovědětVymazat