čtvrtek 19. září 2013

This is NOT war

Ahoj všichni!

Určitě jste si museli všimnou nějakých věcí. Takže ta první je, že tu na to hezky kašlu. Ale už tímto příspěvkem dávám najevo, že doba mého mlčení skončila a zase s vámi prostřednictvím blogu navážu kontakt. Ta druhá věc... (a mnohem zajímavější, než to, že budete zase číst moje výplody) natočili jsme s bráchou společné video. Konečně. Celé prázdniny se o tom mluvilo. Ale nějak nebyl čas, nálada a chuť. Ta se dostavila tento týden. Šlo to ráz na ráz, protože jdu o víkendu do práce a v pondělí mi (mimo jiné) začíná taky první semestr na vysoké škole.

Na naše nové video se můžete podívat tady.


A teď nastává otázka, proč zrovna takové video. Není to ani tak o motivaci, jako spíš zamyšlení. Poslední dobou sleduji (i když už se to děje delší dobu), že mají někteří lidé tendenci spolu soupeřit. Soutěživost není špatná vlastnost, dokud nepřejde v něco víc. Touha porážet, brát to moc vážně a pěstovat si k druhému odpor. Proč? Například proto, že on cvičí venku a druhý v posilovně. Nebo někdo našel zálibu v běhání, kdežto druhý ji má v posilování. Možná se teď usmějete, ale i tohle lidem stačí, aby měli na druhého nemístné narážky a kritizovali.

Takže jsme se na tohle všechno vykašlali, protože s bráchou oba rádi cvičíme jak venku, doma, tak v posilovně, nebo si jdeme zaběhat. Je to prostě úplně jedno, protože důležité je, že se člověk hýbe. Že má tu snahu o to jít ven, klidně i za nepříznivého počasí (mimochodem, scény venku jsou točeny v dešti a tak v mínus milionu stupních - aspoň nám to tak připadalo). V posilovně se teda točilo lépe.

Tak si můžete všimnout, že i když to na začátku vypadá, jako by každý měl to svoje, opak je pravdou. Chápeme a respektujeme to, co baví druhé a když už nic, aspoň se tomu snažíme porozumět. I když to v tomto případě není třeba. Tady je to náš společný koníček, který trvá prakticky už dva roky. Cvičte, běhejte, sportuje, hlavně ať vás to baví. To je důležité. Lidé okolo vás nebudou vždycky vstřícní a pozitivní, tak se na ně vykašlete a soustřeďte svou energii tím směrem, který si ji zaslouží. Netvrdím, že máme být všichni sluníčkoví, ale pojem konstruktivní kritika je dnes velkou neznámou.

Užívejte si poslední letní dny (i když to venku tak nevypadá) a mějte se parádně. Já se (zase) brzy ozvu.

David


8 komentářů:

 1. :) Dost dobré video, nejen kvůli těm postavičkám O:) :D Nejdůležitější se je nevzdávat se! .) přesně jako to děláte ty, a výsledky jsou vidět ;) Jen tak dál.. a pokud se ti jen nechce psát, tak na to prostě kašli, my víme že se zas ozveš jen máš na práci jinačí věci :P

  OdpovědětVymazat
 2. Tak tohle je veliká paráda. Jste dobří, tak držte při sobě (už jen proto, že vám to pospolu tak ohromně sluší :D).

  OdpovědětVymazat
 3. Moudré a pravdivé! :) Ono to ale není jen o sportování, ale o čemkoli. Bohužel, takoví jsou lidé..

  OdpovědětVymazat
 4. To viideo je naprosto perfektní! A souhlasím, že je to hlavně o tom, kolik tomu člověk dá. Každý má to své, co ho baví. Není nic, co je lepší nebo horší, každý druh cvičení je perfektní :)

  OdpovědětVymazat
 5. video je super! hudba super, prostřihy super...prostě SUPER /těla nehodnotí, to víte sami, že jste na tom parádně:-P/

  OdpovědětVymazat
 6. Krásné video, opravdu :) Povedlo se Vám, klobouk dolů :) Bomba!:)

  OdpovědětVymazat